GIGACO a Polska Myśl Techniczna

01 grudnia 2020 r.

Miesięczna migracja dzika

Przykładowa mapa aktywności dzika z miesiąca listopad.

18 listopada 2020 r.

Dzik nr 8

Na stronie tvn24 Warszawa ukazał się artykuł o dziku spacerującym ulicami Warszawy. Dzik został uśpiony za pomocą broni Palmera i zaobrożowany przez naszego pracownika oraz lekarza weterynarii. Jest to nasza „8”mka. Dzik został wypuszczony poza granicami Warszawy. Będziemy go obserwować i analizować zachowanie na podstawie danych zebranych przez obroże z nadajnikiem GPS/GPRS.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/srodmiescie/warszawa-dzik-spacerowal-ulicami-warszawy-4752804

10 listopada 2020 r.

Gdzie łazi dzik?

W kościańskiej gazecie ukazał się artykuł o elemencie naszego projektu, zajmującym się behawioryzmem dzika na podstawie danych uzyskanych z obroży z nadajnikami GPS/GPRS na terenie powiatu kościańskiego.

https://www.koscian.net/Gdzie_lazi_dzik_,35431.html

02 kwietnia 2020 r.

Podziękowania

Podziękowania od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

 27 marca 2020 r.

Inwentaryzacja Lubuskie/Dolnośląskie

26 oraz 27 marca 2020 roku Gigaco przeprowadziło inwentaryzację dzików na terenie granicznym pomiędzy województwem dolnośląskiego a lubuskim, w obszarze ogrodzonym bezzałogowymi statkami powietrznymi z kamerami termowizyjnymi. Areał objęty kontrolą został stworzony po odnalezieniu dzika padniętego na ASF. W promieniu 5 km od miejsca znalezionego dzika powstał płot mający na celu uniemożliwienie migracji dzików z potencjalną chorobą.

 

25 marca 2020 r.

Warszawskie dziki

Gigaco podpisało porozumienie z Lasami Miejskimi – Warszawa w sprawie odłowów dzików na terenie  m. st. Warszawa. Pozwoli to na zaobserwowanie migracji dzików oraz poznanie ich behawioryzmu w stolicy – w środowisku zurbanizowanym, w którym dziki odnalazły się świetnie.

18 grudnia 2019 r.

Płot

W dniach 15-17 grudnia 2019 roku Gigaco przeprowadziło inwentaryzację dzików na obszarze ogrodzonym w okolicy Sławy, bezzałogowymi statkami powietrznymi z kamerami termowizyjnymi. Areał objęty kontrolą został stworzony po odnalezieniu dzika padniętego na ASF. W promieniu 5,6 km od miejsca znalezionego dzika powstał płot mający na celu uniemożliwienie migracji dzików z potencjalną chorobą. Jest to pierwszy zarejestrowany przypadek ASF w województwie lubuskim.

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/hodowla-zwierzat/armia-i-60-kilometrowy-plot-maja-pomoc-zwalczac-asf/